21 października 2018 odbyła się I tura wyborów samorządowych w Polsce. Wybieraliśmy spośród kandydatów na prezydentów, burmistrzów, wójtów miast i wsi, radnych miast, powiatów jak i reprezentantów do sejmików wojewódzkich. Druga tura odbędzie się za w tygodnie w miejscowościach gdzie żaden z kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów nie otrzymał wymaganej większości tj. ponad 50% głosów uprawnionych do głosowania.

Z opublikowanych wyników sondażowych Exit Polls wykonanych przez pracownię badawczą Ipsos wynika, że w 2 największych miastach Polski zaskakująco wysokie wyniki uzyskali kandydaci wspierani przez Koalicję Obywatelską. W Warszawie Rafał Trzaskowski zdobył 54,1 proc. głosów co oznacza, że został prezydentem Warszawy, a jego główny kontrkandydat Patryk Jaki 30,9 proc głosów warszawiaków. W Łodzi Hanna Zdanowska zmiażdżyła kontrkandydatów osiągając wynik 70,1 proc. głosów,  podczas gdy jej główny konkurent uzyskał 24,2% głosów.

Czy oddałeś/aś głos w wyborach samorządowych 21 października 2018?

View Results

Loading ... Loading ...

Koalicja Obywatelska wygrała już w I turze w wyborach także w Poznaniu, i Lublinie – tam prezydenci uzyskali niewiele ponad 50% głosów. Nierozstrzygnięte pozostają losy m. in. włodarzy Krakowa, Gdańska i Kielc.

Categories: Bez kategorii