fot. facebook.com/Komitet Spoleczny
Budowy Pomnikow

Już na 11 listopada 2018 roku zaplanowano odsłonięcie wielkiego pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy pl. Piłsudskiego w Warszawie. Data jest nieprzypadkowa, bowiem będzie to w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do wojewody mazowieckiego już trafił wniosek o pozwolenie na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego przy pl. Piłsudskiego w Warszawie. Pomnik ten ma mieć według założeń olbrzymie rozmiary. Duża ponad 3 metrowa figura prezydenta L. Kaczyńskiego będzie stała na cokole wynoszącym ponad 3 metry. Łatwo oszacować, że budowla mając ponad 6 metrów wysokości będzie naprawdę okazałych rozmiarów. Warto wspomnieć że w odległości kilkudziesięciu metrów stoi figura Marszałka Józefa Piłsudskiego. Czyżby miało to sugerować równość zasług dla Polski obu polityków?

Czy popierasz odsłonięcie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy pl. Piłsudskiego w Warszawie?

View Results

Loading ... Loading ...

Warto wspomnieć, że już w styczniu Jacek Sasin poinformował jak będzie wyglądał pomnik oraz jaka jest przewidywana lokalizacja. Autorzy projektu pomnika to: Stanisław Szwechowicz oraz Jan Raniszewski. Niniejszy pomnik ma być w swym założeniu połączony czerwonym granitowym chodnikiem z obecnie stojącym już Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu marsz. Józefa Piłsudskiego. W marcu 2018 roku wojewoda (podległy rządowi) wydał pozwolenie na budowę pomnika, a 10.04.2018 rok w 8 rocznicę katastrofy uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę pomnika. Uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowano na 11 listopada 2018 roku w 100 rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską Niepodległości.

Categories: Bez kategorii