fot. youtube

Wybory samorządowe nadchodzą wielkimi krokami. Platforma Obywatelska przestawiła swojego kandydata na prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego. Obecna prezydent czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz już dawno powiedziała, że już więcej nie będzie ubiegała się o to stanowisko. Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem Warszawy od 2006 roku.

Kandydatem PO w wyborach, które odbędą się tej jesieni będzie Rafał Trzaskowski. Jest on politologiem oraz specjalistą od spraw europejskich. Był przez rok ministrem administracji i cyfryzacji, sprawował mandat posła VII kadencji do Parlamentu Europejskiego, a od 2015 roku mandat posła na Sejm z okręgu krakowskiego. Posiada doktorat w zakresie nauk o polityce. Był także nauczycielem języka angielskiego. Ma 46 lat.

 

ZE WZGLĘDU NA CISZĘ WYBORCZĄ SONDA USUNIĘTA

Natomiast Prawo i Sprawiedliwość czyli główny a w zasadzie jedyny realny konkurent wystawił kandydaturę Patryka Jakiego. Młody parlamentarzysta ostatnio zdobywa rozgłos jako główny krytyk obecnej prezydent Warszawy w związku z przewodniczeniem Komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Z pewnością jego działania przysporzą mu wiele sympatii. Z wykształcenia również jest politologiem. Jest już drugą kadencję posłem na Sejm, od 2015 roku wiceministrem sprawiedliwości, ponadto jest autorem wielu inicjatyw w tym „Praca dla więźniów” czy też „rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym”. Ma 33 lata, żonę i syna, który ma zespół Downa.

WAŻNE! PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE TEGO ARTYKUŁU DALEJ NA FACEBOOKU, ŻEBY WIĘCEJ OSÓB MOGŁO ZAGŁOSOWAĆ.

Categories: Bez kategorii