W ostatnim czasie wiele słyszymy o dyskryminacji. Jak część z Was pewnie już zauważyła, dyskryminacja nigdy w oficjalnym przekazie nie dotyczy białych ludzi. Wskazywanie na zachowania dyskryminujące białych, również może skutkować oskarżeniami o rasizm. W głównym przekazie medialnym często widzimy wypaczony obraz sugerujący jakoby rasizm występował tylko wobec czarnoskórych lub też innych niebiałych narodowości.

Ostatnio zachowania faworyzujące „niebiałych” pojawiają się u brytyjskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego BBC. W listopadzie 2017 roku BBC poszukiwało stażystów. W ogłoszeniu jak informuje wp.pl znalazł się dopisek: „To ogłoszenie skierowane jest wyłącznie do czarnych, osób pochodzenia azjatyckiego i „nie białych” przedstawicieli mniejszości etnicznych”. Nie był to jedyny przypadek takiego zachowania.

Niedawno znów pojawiło się tego typu ogłoszenie. Tym razem ogłoszenie pojawiło się na twitterze i  zostało zgłoszone administracji twittera jako rasizm. Na nic się zdało, ponieważ administracja twittera nie widziała w tym ogłoszeniu nic złego. Sami zobaczcie, oto treść ogłoszenia:

fot. twitter

 

Można powiedzieć, że mamy do czynienia z coraz częściej występującą dyskryminacją. W Europie widzimy to w ostatnim czasie po napływie silnego strumienia imigrantów. Nie można uogólniać i ograniczać się do stwierdzenia, że są to w głównej mierze ludzie o złych zamiarach. Jednak to jak część europejskich elit, a także część mediów odnosi się do innych nacji niż biała wskazuje, że mamy do czynienia z czymś zaskakującym, co lekko mówiąc ociera się o rasizm i usilne faworyzowanie osób pochodzących spoza Europu lub mających innych kolor skóry niż biały.

Źródło: wp.pl/twitter

Categories: Bez kategorii