Nikogo zapewne nie dziwi takie pytanie, ponieważ minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło często popełniał pomyłki i różnego rodzaju wpadki. Popularne stały się jego niestosowne słowa jak np. wypowiedź o tym, że dysponuje ekspertyzami podważającymi reelekcję Tuska na stanowisko przewodniczącego UE co nie był0 popierane nawet przez jego współpracowników. Przypomnieć należy również niezbyt udany wywiad dla niemieckiego tabloidu „Bild” w którym wspominał o cyklistach i wegetarianach.

Trzeba przyznać, że Waszczykowski najbardziej jednak zasłynął swoją mistrzowską wypowiedzią w Nowym Jorku na szczucie ONZ, gdy wspomniał o rozmowach z dość egzotycznymi krajami w tym San Escobar. Jak się później okazało, takie państwo w ogóle nie istniej, a wypowiedz i samo państwo stało się viralem. Istniał za to Pablo Escobar – baron narkotykowy z Kolumbii, który poprzez przemyt kokainy stał się w latach 90. XX wieku jednym z najbogatszych ludzi świata.  Szef polskiej dyplomacji krytykowany był również, za zmniejszenie dotacji pieniężnej dla białoruskojęzycznej opozycyjnej telewizji „Biełsat”. W odpowiedzi chce tam pokazywać TVP Polonia, a na sugestię, że ta telewizja nadaje w języku polskim, którego Białorusini przecież nie znają odpowiedział krótko: „A, nauczą się”. Czy takie zachowania spowodują odwołanie tego ministra w rekonstrukcji rządu premiera Morawieckiego?

Czy uważasz, że minister Waszczykowski powinien być wymieniony?

View Results

Loading ... Loading ...

Witold Waszczykowski ukończył studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, oraz na Wydziale Stosunków Międzynarodowych University of Oregon. Odbył też studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń w Geneva Centre for Security Policy w Genewie. Posiada on stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii.

CZEKAMY NA WASZE OPINIE W KOMENTARZACH!

Categories: Bez kategorii