fot.yotube

Najnowsze wydanie tygodnika „Sieci” zawierało najnowsze plotki z kręgów Prawa i Sprawiedliwości dotyczące zmian w rządzie. Przedstawione prawdopodobne zmiany ministrów nie tak bardzo elektryzowało media i Polaków, co zapowiedź zmiany na stanowisku premiera RP. Jak wskazywali autorzy tekstu, premier jako szefowa ministrów nie do końca radzi sobie z naciskaniem na ministrów oraz z rozwiązywaniem konfliktów. Ponadto rzekomo Beata Szydło jest już przemęczona tym stanowiskiem, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Odpowiedzią na te potrzeby miałaby być zmiana na stanowisku premiera na Jarosława Kaczyńskiego, który z pewnością budzi u ministrów większy respekt.

W internecie w wielu komentarzach po tej wiadomości można było przeczytać sprzeciw wobec takiej zmiany u samych zwolenników obecnego rządu. Wielu wskazywało, na nieodpowiedni charakter prezesa PiS, który mógłby pogrzebać szanse na wygranie kolejnych wyborów. Co ciekawe, z wizji premiera Kaczyńskiego ucieszyli się przeciwnicy obecnej władzy.

Portal oko.press zlecił wykonanie sondażu przez Kantar Public dla zbadania tego, czy Polacy chcieliby zmiany premiera. Jak wynika z badania aż 60% Polaków chce żeby Beata Szydło nadal była premierem. Zmiany premiera na Jarosława Kaczyńskiego chciałoby tylko 17% badanych. Sondaż telefoniczny z 24 października 2017 wykonano na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków. W ostatnim badaniu CBOS dotyczących zaufania do polityków Beata Szydło zajmuje drugie miejsce z wynikiem 58% – tuż za prezydentem Dudą.

A jakie jest Wasze zdanie? Piszcie w komentarzach. Czekamy!

Tags:
Categories: Bez kategorii