Fot. P. Tracz/KPRM

Informacje o możliwej zmianie premiera pojawiają się co jakiś czas w medialnym obiegu. Trudno nie pomyśleć, że to kolejna plotka puszczona w mediach przez niskiej jakości portale internetowe. Warto wspomnieć, że już raz zdarzyła się jednak taka sytuacja, że premiera Marcinkiewicza w 2016 roku podczas rządów PiS zastąpił wtedy szef partii czyli Jarosław Kaczyński.

Tym razem sprawa wygląda poważnie, bo opisuje ja jeden z największych  polskich tygodników, czyli tygodnik „Sieci” – wcześniej znany był pod nazwą „W Sieci”. Kazdy chociaż trochę zorientowany w polskiej polityce wie, że jest to tygodnik bardzo przychylny obecnej władzy. Taka sytuacja pozwala twierdzić, że dziennikarze tego medium posiadają bardzo dobry dostęp do informacji z rządowych kręgów. W rubryce Mazurek i Zalewski opisali najnowsze doniesienia z partyjnych kuluarów.

Czy Beata Szydło jest dobrym premierem?

  • Tak (78%, 452 Votes)
  • Nie (21%, 123 Votes)
  • Nie mam zdania (1%, 6 Votes)

Total Voters: 581

Vote

W listopadowej rekonstrukcji rządu jak informuje gazeta, premier Beatę Szydło ma zastąpić… Jarosław Kaczyński. Spowodowane ma to być jej slabymi zdolnościami przywodczymi. Premier będzie mogła odpocząć, a następnie ma wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdzie zarobki przekraczają wynagrodzenie premiera Polski. Przesądzony jest także los ministra spraw zagranicznych Witolda Wasczykowskiego. Jego zastąpić miałby Krzysztof Szczerski obecnie pracujacy w kancelarii prezydenta. Zdymisjonowany zostanie także Jan Szyszko. Ważą się losy także innych ministrów.

Zaskakuje Was ta zmiana? Cieszy czy przeraża? 

CZEKAMYNA WASZE KOMENTARZE POD TEKSTEM

Źródło: Onet/wPolityce

Categories: Bez kategorii