fot. facebook/maja ostaszewska

Co jakiś czas mamy w Polsce protesty niezadowolonych grup społecznych. W ostatnim czasie do tego grona dołączyli młodzi lekarze. Jak wszyscy wiemy polska służba zdrowia do worek bez dna borykający się nadal z wieloma problemami. Niskie płace pielęgniarek, niskie płace lekarzy, nie mówiąc już o poziomie wyżywienia dla pacjentów.

Protest mimo, że z założenia miał być apolityczny, spotkał się z przychylnym spojrzeniem opozycji i organizacji ją wspierających jak np. działacze KOD-u. Negatywnie protest oceniają media przychylne rządowi. Jak informuje wyborcza lekarze rezydenci żądają by na służbę zdrowia przeznaczyć 6,8 proc. PKB do 2021 roku. Ponadto chcą pensji na poziomie 1,05 średniej krajowej, a więc ok. 4,4 tys. zł brutto. Ich obecne pensje wynoszą ok. 3 tys. brutto. A jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Popieracie strajk młodych lekarzy czy jesteście jego przeciwnikami?

Czy popierasz obecne protesty lekarzy rezydentów?

  • NIE (75%, 1 299 Votes)
  • TAK (23%, 394 Votes)
  • Nie mam zdania (2%, 28 Votes)

Total Voters: 1 721

Vote

Protest wsparli także aktorzy Nowego Teatru w Warszawie. Wśród osób na zdjęciu widzimy znanych przeciwników obecnego rzadu jak Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska czy Magdalena Cielecka. Na zdjęciu wyrazy wsparcia widzimy także od innych aktorów.

CZEKAMY NA WASZE KOMENTARZE POD TEKSTEM.

Tags:
Categories: Bez kategorii