fot youtube

Ostatnio znów cięgi zbierał minister spraw zagranicznych w rządzie PiS – Witold Waszczykowski. Jego wypowiedź o tym, że dysponuje ekspertyzami podważającymi reelekcję Tuska na stanowisko przewodniczącego nie była popierana nawet przez jego współpracowników. Przypomnieć należy również niezbyt udany wywiad dla niemieckiego tabloidu „Bild” w którym wspominał o cyklistach i wegetarianach.

Minister Waszczykowski najbardziej jednak zasłynął swoją wypowiedzią w Nowym Jorku na szczucie ONZ, gdy wspomniał o rozmowach z dość egzotycznymi krajami w tym San Escobar. Jak się później okazało, takie państwo w ogóle nie istnieje. Istniał za to Pablo Escobar – baron narkotykowy z Kolumbii, który poprzez przemyt kokainy stał się w latach 90. XX wieku jednym z najbogatszych ludzi świata. Szef polskiej dyplomacji krytykowany był również, za zmniejszenie dotacji pieniężnej dla białoruskojęzycznej opozycyjnej telewizji „Biełsat”. W odpowiedzi chce tam pokazywać TVP Polonia, a na sugestię, że ta telewizja nadaje w języku polskim, którego Białorusini przecież nie znają odpowiedział krótko: „A, nauczą się”.

Czy minister Waszczykowski powinien być odwołany?

  • Tak, powinien być odwołany (83%, 4 909 Votes)
  • Nie, powinien zostać na stanowisku (15%, 910 Votes)
  • Nie mam zdania (1%, 69 Votes)

Total Voters: 5 888

Vote

Witold Waszczykowski ukończył studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, oraz na Wydziale Stosunków Międzynarodowych University of Oregon. Odbył też studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń w Geneva Centre for Security Policy w Genewie. Posiada on stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii.

CZEKAMY NA WASZE OPINIE W KOMENTARZACH!

Categories: Bez kategorii