fot. yotube

Polski rząd pod wodzą Zjednoczonej prawicy, której to przewodzi Prawo i Sprawiedliwość postanowił przypomnieć kwestię reparacji wojennych od Niemiec. Temat ten po 72 latach od zakończenia II wojny światowej jak się okazuje jest już w Niemczech dawno zapomniany i wydaje się pomysłem abstrakcyjnym.

W Polsce natomiast odżyły w w wielu sercach dawne krzywdy. Wiemy doskonale jak bardzo nasz kraj został wtedy zrujnowany. Polska broniła się dzielnie przed hitlerowskim najeźdzcą, jednak poniosła ogromne straty. Europa zachodnia po II WŚ miała słynny plan Marshalla na odbudowę swoich gospodarek. Polska wpadła w niewolę komunistyczną, a jej władze podporządkowane władzom ZSRR zrzekły się tych pieniędzy. Jak wskazało niedawno polskie MSZ rząd PRL w 1953 roku również zrezygnował z przyjmowania finansowego zadośćuczynienia. Potwierdził to ostatnio oficjalnie polski rząd w 2004 roku. Wyrządzone szkody przez naród niemiecki pod wodzą nazistów w Polsce do dziś mają swe skutki. Czy w takim razie uważacie, że Niemcy mają moralny obowiązek zapłacić Polsce reparacje wojenne?

Czy popierasz pomysł żądania reparacji wojennych od Niemiec?

  • TAK (75%, 1 948 Votes)
  • NIE (24%, 627 Votes)
  • Nie mam zdania (1%, 17 Votes)

Total Voters: 2 592

Vote

Nie można się oszukiwać, że Niemcy chętnie zechcą płacić Polsce ogromne sumy pieniężne. Minęło wszakże bardzo dużo czasu, a ostatni ludzie, którzy pamiętają tamte czasy są już w końcowym etapie życia.

Categories: Bez kategorii