fot youtube

W piątek 10 lutego kolumna rządowa wioząca premier Beatę Szydło z Krakowa do jej domu miała wypadek. Wypadek zdarzył się w Oświęcimiu krótko po godzinie 18:30. Już krótko po wypadku pojawiły się informacje o prawdopodobnej winie kierowcy Fiata Seicento.

Kierowca miał skręcić w momencie, gdy wyprzedzały go pojazdy kolumny rządowej z premier Polski na pokładzie. W kolejnych dniach co do wypadku pojawiło się wiele niejasności. Wskazywano na to, że nie wiadomo czy kolumna miała sygnały dźwiękowe, których musi używać aby były to pojazdy uprzywilejowane. Ponadto wskazywano głośne słuchanie muzyki przez 21 letniego kierowcę Seicento, co jednak według relacji jego rodziny było nieprawdą. Zwraca się też uwagę na zniszczenia rządowego luksusowego Audi A8 i prędkość z jaką mogła się poruszać limuzyna. Wielu nie wierzy w wersję mówiącą o prędkości dozwolonej w terenie zabudowanym.

Czy rząd mówi całą prawdę o wypadku premier Szydło?

  • NIE, nie mówią jak było naprawdę (72%, 947 Votes)
  • TAK mówią tak jak było (26%, 339 Votes)
  • Nie mam zdania (2%, 28 Votes)

Total Voters: 1 314

Vote

Premier znajduje się cały czas w szpitalu. Najbardziej poszkodowany został szef ochrony, który według relacji ma złamania kończyn. Pojawia się coraz więcej różnych informacji co do wypadku, które się wykluczają jak np. prędkość kolumny, używanie sygnałów odpowiednich dla pojazdów uprzywilejowanych albo wątpliwości co do doświadczenia kierowców i prawidłowości w Biurze Ochrony Rządu. Zapraszamy – komentujcie poniżej jak Wy widzicie obecną sytuację.

Categories: Bez kategorii