fot. youtube

Od pewnego czasu miesięcznicom smoleńskim towarzyszy kontrmanifestacja stowarzyszenia Obywatele RP. Uczestnicy kontrmiesięcznicy sprzeciwiają się organizowanym miesięcznicom oraz ekshumacjom szczątków ludzi, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Zarzucają także, że jest to manifestacja polityczna nie mająca wiele wspólnego z czcią i modlitwą za zmarłych.

Do kontrmiesięcznic dołączają kolejni przedstawiciele opozycji. Do Władysława Frasyniuka miał dołączyć w lipcu prawie 74-letni Lech Wałęsa, jednak z powodów problemów z krążeniem musiał zrezygnować z pojawienia się na manifestacji. Podczas majowych obchodów miesięcznicy smoleńskiej jej przeciwnicy mieli ze sobą białe róże. Stały się one symbolem po tym, gdy J. Kaczyński nazwał trzymane przez przeciwników miesięcznic białe róże symbolem nienawiści. Nie da się ukryć, że tłum próbujący zagłuszyć Kaczyńskiego utrudniał mu przemówienie.

Czy popierasz kontrmiesięcznice smoleńskie?

  • NIE (57%, 5 612 Votes)
  • TAK (42%, 4 189 Votes)
  • Nie mam zdania (1%, 127 Votes)

Total Voters: 9 928

Vote

Od kiedy pojawiły się kontrmanifestacje i grożenie ze strony opozycji zgromadzonym uczestnikom miesięcznic, a także próby blokowania przejścia tłumu z kościoła pod Pałac Prezydencki postanowiono ogrodzić trasę przejścią. Koszty takiego zabezpieczenia przez policję najbardziej niebezpiecznej konfrontacji obu przeciwnych grup wyniosły w lipcu ponad 700 tysięcy złotych.

Categories: Bez kategorii