fot. youtube

Mateusz Morawiecki został desygnowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na premiera Polski. Chwilę wcześniej prezydent przyjął dymisję Beaty Szydło. Mateusz Morawiecki ma 2 tygodnie na przygotowanie się do funkcji oraz przygotowanie rządu. Wszystko wskazuje na to, że prace jako premier rozpocznie on już w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie w tym roku nie dojdzie do zmian w rządzie. Takie zmiany przewidywane są na styczeń.

Beata Szydło ma zostać wicepremierem ds. społecznych. Trzeba przyznać, że ostatnie 2 lata czyli czas, kiedy stała na czele rządu był okresem wielu dużych transferów pieniężnych dla biedniejszej części społeczeństwa jak 500+, podwyżki emerytur dla emerytów, wsparcie dla rodzin i osób starszych. Morawiecki z wykształcenia historyk, a z zawodu bankowiec ma przez najbliższe 2 lata stać za gospodarczymi sukcesami Polski.

Czy Morawiecki będzie lepszym premierem niż Szydło?

Nowy premier ma mieć na stanowisku większe możliwości działania na rzecz rozwoju gospodarczego Polski. Ponadto jest osobą cenioną zagranicą i ma wiele kontaktów. Zagadką jest jednak jego wizerunek i to jak poradzi sobie z wizerunkowymi działaniami rządu. Stojąc na czele rządu będzie musiał zajmować się również tematami pozaekonomicznymi, z których zapewne nie ma szerokiej wiedzy. Jak sobie z tym poradzi – zobaczymy.

Categories: Bez kategorii