fot screen

Wiadomość została ogłoszona przez Beatę Mazurek, rzecznik PIS w czwartek tuż po wyjściu ze spotkania komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Mazurek zapewniła, że premier Szydło zajmie wkrótce ważne stanowisko w Polskiej polityce.

Jej miejsce ma zająć Mateusz Morawiecki, były bankowiec, obecny minister finansów i rozwoju oraz wicepremier. Pogłoski na temat możliwego odejścia Beaty Szydło pojawiły się już ponad miesiąc temu. Miało się to zdarzyć wraz z rekonstrukcją rządu w listopadzie. Zmiana jednak była odwlekana. Minister Morawiecki ma zająć się teraz przez najbliższe dwa lata gospodarczą stroną polityki rządu. Pierwsze dwa lata rządów Zjednoczonej Prawicy przyniosły działania mające na celu wzrosty świadczeń socjalnych.

Czy Beata Szydło była dobrym premierem?

  • TAK (80%, 188 Votes)
  • NIE (18%, 42 Votes)
  • Nie mam zdania (2%, 4 Votes)

Total Voters: 234

Vote

Szydło była jednym ze współtwórców sukcesu Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2015 roku. W następstwie tego sukcesu, kierownictwo PiS wysunęło ją jako kandydatkę na premiera w razie wygranych wyborów jesienią 2015 roku. Wybory zostały przez PiS wygrane skutkiem czego 16 listopada 2015 roku Beata Szydło została premierem RP.

Źródło: tvpinfo

Categories: Bez kategorii