By Mateusz Włodarczyk – www.wlodarczykfoto.pl (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
 Donald Tusk jako premier Rzeczpospolitej Polskiej zarabiał kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. W portfelu premiera zajdą jednak gigantyczne zmiany. Już od 1 grudnia jako przewodniczący Rady Europejskiej zarabiał będzie około 125 tys. złotych miesięcznie! Już na samą przeprowadzkę do Brukseli otrzyma dodatek wynoszący 170 tysięcy złotych – dowiedział się „Fakt”.

To jednak nie jest informacja, która najbardziej zaskakuje. Jak donosi „Fakt” 57-letni premier Donald Tusk, który podniósł w Polsce wiek emerytalny do 67 lat, sam na emeryturę przejdzie już w wieku 62 lat – bo jest to wiek emerytalny jaki obowiązuje unijnych urzędników.

Ile wynosić będzie jego gigantyczna i wczesna emerytura dla Tuska? 80 tysięcy złotych miesięcznie!

Daje to niemal 1 milion złotych emerytury rocznie. Jak na polskie warunki Donald Tusk dzięki zastąpieniu Hermana Van Rompuya stanie się więc jednym z najzamożniejszych polskich polityków.

Kadencja przewodniczącego Rady Europejskiej trwa 2,5 roku i może być przedłużona o drugą 2,5 letnią kadencję.

Donald Tusk w 1980 r. ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Gdańskim, w okresie PRL zajmował się działalnością opozycyjną. W Sejmie zasiadał przez 5 kadencji, raz był senatorem, od 2003 r. jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, a na przestrzeni lat 2007-2014 premierem RP. W 2005 r. w drugie turze przegrał wybory na prezydenta RP z Lechem Kaczyńskim otrzymując 45,96% głosów.

 

Źródła: Fakt.pl/tvn24.pl

Categories: Bez kategorii